All you need are Law. Tech. Love

«Суд на долоні» переміг в AEQUO Legal Tech Challenge

Кирило Захаров, Ольга Бугай
15.11.2017

Минулі вихідні були надзвичайними для команди «Суд на долоні».

Ми подали заявку на AEQUO Legal Tech Challenge ще в серпні, і вся команда (Кирило Захаров, Олена Данцева, Ольга Бугай), затамувавши подих чекала анонсу про проходження проекту на новий етап заходу. Одна з головних відмінностей від попередніх конкурсів полягала в тому, що організатором виступала найбільш інноваційна юридична компанія України AEQUO Law Firm.

У вересні нам вдалося потрапити в 35 команд, які були відібрані для інкубації зі 120 заявок. Після відбору нам дуже сильно допомагав Геннадій Корнєв. Його менторські сесії дозволили серйозно просунутися у побудові стратегії роботи, замислитися про питання, які ми собі ще не ставили, і відкрити нові горизонти в методології розвитку проекту. У кінці жовтня ми з радістю дізналися, що пройшли до фіналу разом із ще 9 приголомшливими командами.

Але справжнім випробуванням виявився фінальний буткемп для учасників. Кожній команді довелося пройти через непрості питання в області технологій, юриспруденції та фінансів.

Борис Працюк, засновник Android Dev Club, голова відділу досліджень в Ciklum Борис Працюк, засновник Android Dev Club, голова відділу досліджень в Ciklum

Зазвичай на заходах для стартапів завжди більше роблять наголос на просуванні, роботі з медіа та інвесторами, підготовці пітчів. На AEQUO Legal Tech Challenge ми змогли переконатися, що «Tech» у назві був вказаний зовсім не для краси і не заради формальності. Протягом двох днів командам детальні консультації давали Борис Працюк та Артем Коритний. При цьому за потреби вони могли як розповісти про ази роботи IT систем, так і дати більш глибокі консультації з пошукових систем, застосуванню машинного навчання та штучного інтелекту. Завдяки їх експертизі, команди змогли глибше зрозуміти, які технології стануть в нагоді в їх проектах й оцінити вартість розробки.

Наталія Рогова, інвестиційний аналітик міжнародної платформи Startup.Network Наталія Рогова, інвестиційний аналітик міжнародної платформи Startup.Network

Однією з найбільш провокаційних менторських сесій була сесія Наталії Рогової. Вона в досить жорсткій манері поставила перед кожною командою одне з найважливіших питань: «Як ви будете заробляти?». І не давши нікому схаменутися, одразу занурила учасників буткемпа в глибини фінансових питань. «Я не даю вам рибку і навіть не даю вам вудочку. Я хочу, щоб ви подумали, яка вудочка вам потрібна, де її взяти і як нею рибалити», - говорила Наталя. Таку сесію будь-якому стартапу було б безцінно отримати на самому старті своєї роботи. Для нас були дуже вагомі поради, як під час сесії, так і в довгій вечірній розмові з Наталею.

Геннадій Корнєв, засновник Dovhe Ventures Геннадій Корнєв, засновник Dovhe Ventures

Працював з командами у фіналі Геннадій Корнєв. Для кожної команди він пояснював, що крім доброї ідеї, фінансів і технологій, варто завжди пам’ятати про найважливішу ​​частини проекту - про клієнтів. Причому думати про них не як про щось віддалене та абстрактне, а зустрітися з ними віч-на-віч якомога раніше, відчути проблеми клієнтів і зрозуміти, як зробити їх життя кращим. Під його керівництвом команди створювали складні комплексні моделі споживачів, які можна використовувати як відмінний інструмент для подальшої роботи.

Мирослава Савчук та Андрій Ніколаєнко, старші юристи AEQUO Мирослава Савчук та Андрій Ніколаєнко, старші юристи AEQUO

Про юридичні аспекти діяльності стартапів говорили старші юристи AEQUO – Мирослава Савчук та Андрій Ніколаєнко. Мирослава приділила увагу аспектам укладання договорів з клієнтами, а Андрій розповів про особливості захисту інтелектуальної власності, яку стартапи створюють в своїй інноваційній діяльності. Сесії були дуже плідними, і спікерів буквально засипали питаннями із залу, на кожне з яких були дані якісні вичерпні відповіді.

Командам також пощастило дізнатися від інших менторів про дизайн-мислення, публічні промови і вплив інновацій на зміну права.

Едуард Смишляєв, Chief Innovation Officer в AEQUO Едуард Смишляєв, Chief Innovation Officer в AEQUO

Окремо вкотре подякуємо організаторам заходу – команді AEQUO Legal Tech Challenge та Едуарду Смишляєву. Такий приголомшливий склад менторів - його заслуга. Перефразовуючи Евріпіда, «Скажи мені, яких менторів тобі вдалося зібрати на буткемп, і я скажу тобі, хто ти». Едуард - неймовірна людина, справжній Леонардо да Вічні інновацій (можна було би сказати Chief innovation officer в AEQUO, але цього замало).

Номінації для переможців - Law, Tech, Love Номінації для переможців - Law, Tech, Love

Завершувалося захід презентаціями команд, які оцінювало вимогливе і професійне журі. Дмитро Шимків, Вікторія Тігіпко, Ігор Мазепа, Марина Вишегородських, Тарас Поліщук і Денис Лисенко змусили кожну команду показати готовність відповісти на виклики, з якими зіткнуться Legal Tech проекти. Кожен із членів журі, ставлячи питання командам, ділився з ними найціннішим - досвідом. Це був тверезий погляд на проекти від професіоналів, оцінка їх перспектив не лише в Україні, а й на глобальному ринку, оцінка ризиків та інвестиційної привабливості бізнесу. Ми вдячні кожному члену журі за цінні питання до «Суду на долоні».

Дякуємо командам, які були з нами. У кожної з вас чудові ідеї з великими перспективами. Сподіваємося, що у нас ще обов’язково будуть зустрічі та спільні проекти!

І, звичайно, дякуємо всій команді AEQUO Law Firm за захід, який розвиває Legal Tech і стимулює інновації в Україні!

Кубок для переможців - команди Суд на долоні Кубок для переможців - команди “Суд на долоні”

Будь-який фінал – це лише початок. Отримавши перемогу в конкурсі, де критеріями були Law. Tech. Love, ми вирішили, що закінчуємо або принаймні беремо тривалу паузу щодо участі в інших конкурсах. Високе визнання якості ідеї «Суд на долоні» - це величезна відповідальність. Ми ще більше зосереджуємось та фокусуємось на розробці продукту, щоб не просто відповідати очікуванням, а спробувати перевершити їх.

Отже, історія «Суд на долоні» триває. Далі буде!